Mieszkania Wrocław

informacje o nieruchomościach we Wrocławiu & aranżacji kuchni i jadalni

Jak dobrać żyrandol do pomieszczenia?

10:33 pm 13 listopada, 2014
Możliwość komentowania Jak dobrać żyrandol do pomieszczenia? została wyłączona

Wybór żyrandola to taka kropka nad ?i? w urządzaniu wnętrza mieszkania. Jest to nie tylko źródło światła, ale też bardzo reprezentacyjny punkt wystroju. Dobór odpowiedniego żyrandola nie jest łatwym zadaniem. Musimy brać pod uwagę nie tylko estetyczne względy, ale także zapotrzebowanie na oświetlenie w danym pomieszczeniu.

Wybór żyrandoli zostawiamy zazwyczaj na koniec urządzania mieszkania. Możemy zatem dopasować go do wybranego stylu wnętrzarskiego. Z jednej strony jest to ułatwienie, a z drugiej nastręcza dodatkowych trudności. Musi on przecież pasować do pozostałych elementów i materiałów wykorzystanych w danym pomieszczeniu. Jak zatem dobrać żyrandol tak, aby pasował do całości wystroju i zarazem spełniał swoje zadanie czyli zapewniał nam komfortowe oświetlenie?

Zwieńczenie pomieszczenia

Wybierając żyrandol musimy przede wszystkim pamiętać, że musi on być dostosowany do miejsca i pomieszczenia, w którym docelowo będzie się znajdował. Inny powiesimy pod sufitem w kuchni, jeszcze inny nad stołem w jadalni, a także inny będzie odpowiedni do salonu. Musimy także pamiętać o takich elementach jak warunki naszego mieszkania. Jeśli dysponujemy wysoko sklepionym pokojem możemy kupić większy, bardziej efektowny żyrandol. Jeśli sufit jest osadzony nisko, na taką ekstrawagancję raczej sobie nie pozwolimy.

Styl

Żyrandol możemy dopierać na zasadzie dopasowania do obranego stylu lub wręcz przeciwnie, na zasadzie kontrastu. Żyrandol może być prosty i nowoczesny jak całość mieszkania, ale równie dobrze w nowoczesnym wnętrzu będzie prezentował się efektowny żyrandol kryształowy. Wybór żyrandola daje nam bardzo dużo pola do popisu i zabawy wnętrzarskimi trikami. Dzięki dobrze dobranemu żyrandolowi możemy stworzyć naprawdę efektowne wnętrze. Ciekawe propozycje można znaleźć tu.

Zakup żyrandola warto dobrze przemyśleć. Pamiętajmy, ze jest to przecież jedyny element znajdujący się pod sufitem ?zawsze będzie zatem dobrze widoczny. Odpowiednie dopasowanie stylu i rozmiaru żyrandola może być trudnym, ale bardzo satysfakcjonującym zadaniem.