Mieszkania Wrocław

informacje o nieruchomościach we Wrocławiu & aranżacji kuchni i jadalni

Dom bez barier – drzwi szklane

1:45 pm 28 stycznia, 2022
Możliwość komentowania Dom bez barier – drzwi szklane została wyłączona

Dom lepiej oświetlony, w którym króluje przestrzeń to pragnienie większości z nas. Marzą o tym przede wszystkim osoby, które mieszkają na dość niewielkich metrażach. Szklane ściany czy drzwi to jeden ze sposobów na to, by przestrzeń życiową nieco poszerzyć, choćby optycznie.

Oczywiście decydując się na takie zmiany, architektoniczne w obrębie mieszkania, warto skonsultować to przedtem z architektem. Z pewnością doradzi on, gdzie można wprowadzić szklane konstrukcje, by nie zagrażały naszemu bezpieczeństwu i ładnie się prezentowały. Dziś oryginalne drzwi szklane cieszą się niesłabnącym uznaniem wśród potencjalnych klientów. Bogata stylistyka, wzornictwo i różne systemy otwierania i zamykania drzwi szklanych to pole do popisu dla osób, które przepadają za nietypowymi rozwiązniami.

Oczywiście miłośnicy prostych form również znajdą tutaj coś dla siebie. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza szklane drzwi przesuwane chowane w ścianie. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy pragną zaoszczędzić jak najwięcej miejsca w mieszkalnych wnętrzach. Drzwi z systemem wahadłowym to z kolei ulubiona stylistyka spotykana w biurach i hotelach, salach konferencyjnych. Dzięki drzwiom szklanym nie tylko ciekawie ale przede wszystkim ergonomicznie można zaaranżować niemal każde wnętrze.

Do wyboru klienci mają bogatą gamę ościeżnic oraz szkła hartowanego, z którego wykonywane są drzwi. Pomocą służą doradcy, którzy wskażą najlepsze połączenia, dające w efekcie oryginalne i eleganckie drzwi, które będą wyjątkową dekoracją naszego domu. Tafle szkła są bardzo wytrzymałe i dźwiękoszczelne, nie przepuszczają również zapachów dochodzących np. z pobliskiej kuchni. Klient ma okazję zamówić taki typ szkła, który korespondował będzie z jego gustem. Najczęściej wybierane są szyby satynowane, matowione, ale zdarzają się również te laminowane z ciekawą grafiką, jak i zupełnie transparentne.