MieszkaniaWroclaw.pl

informacje o nieruchomościach we Wrocławiu & aranżacji kuchni i jadalni

Suszarki do rąk – jaką wybrać?

1:34 pm Listopad 7, 2013
Możliwość komentowania Suszarki do rąk – jaką wybrać? została wyłączona

3f847323af785f508db6e5337dabf34bSuszarka do rąk stała się standardem obowiązującym we wszystkich łazienkach w miejscach publicznych. Wybierają tę odpowiednią, warto rozważyć kilka czynników, które mogą mieć istotny wpływ na wydajność urządzenia oraz komfort użytkowania go. Dla użytkowników najistotniejsza jest zawsze czas, jaki jest niezbędny do osuszenia rąk. Niegdyś suszarki przegrywały walki z papierowymi ręcznikami właśnie ze względu na to, iż trzeba było długo przy nich stać czekając na efekt. Aktualnie na rynku dostępne są już urządzenia z przyspieszonym nawiewem – wybierając je możemy się spodziewać osuszenia skóry dłoni już nawet w 15 sekund.

Wpływa to także oczywiście na oszczędności, gdyż im krótszy czas są włączone, tym mniej prądu zużywają (o ok. 800 watów mniej od starszych modeli i współczesnych suszarek z powolnym nawiewem). Niewielką wadą tego typu suszarek elektrycznych jest fakt, iż są one zazwyczaj nieco głośniejsze od tradycyjnych – o ile w większości lokali nie stanowi to dużego problemu, to jednak w pewnych instytucjach dźwięk działającej suszarki może być uznany za niewygodny. Trwają wciąż prace nad pogodzeniem szybkości nawiewu i cichego działania, jednak wraz ze wzrostem tych parametrów, rośnie także cena urządzeń. Co do suszarek o wolniejszym nawiewie, to istnieją już suszarki działające absolutnie bezszelestnie. Innym niezwykle istotnym czynnikiem, które należy wziąć pod uwagę, jest sposób uruchamiania maszyny – automatyczny bądź manualny.

higieniczny.pl

higieniczny.pl

W pierwszym przypadku w suszarce zamontowany zostaje specjalny czujnik, zazwyczaj działający na podczerwień, który uruchamia urządzenie po poruszeniu przed nim dłonią. Włączenie suszarki manualnej wymaga naciśnięcia specjalnego przycisku. Nie trzeba chyba wspominać, iż te pierwsze są o wiele wygodniejsze i bardziej komfortowe w obsłudze – drugie natomiast mogą powodować pewien dyskomfort. Naukowcy wskazują również na czynnik higieniczny – na przycisku uruchamiającym suszarki manualne często zbierają się liczne bakterie z dłoni każdego użytkownika, natomiast suszarki automatyczne eliminują występowanie tego problemu. Pierwsze suszarki uruchamiane były jedynie za pomocą przycisku, aktualnie jednak produkuje się już głównie suszarki automatyczne. Ich jedyną wadą może być fakt, iż umieszczone w niewielkim pomieszczeniu mogą być przypadkowo uruchamiane, co niepotrzebnie wywołuje zużycie energii. Niektórzy użytkownicy narzekają także na jakość powietrza wydmuchiwanego przez suszarkę – dzięki ciepłu i wilgoci panującej w łazience na urządzeniu mogą mnożyć się bakterie, które następnie wraz z powietrzem przenoszone są na dłonie użytkownika – na szczęście najnowsze urządzenia wyposażone są w specjalny filtr HEPA, który filtruje powietrze i sprawia, że jest ono nawet czystsze niż to w pozostałej części pomieszczenia. Wybierając suszarkę warto też zwrócić uwagę na typ dyfuzora – niektóre urządzenia posiadają ruchome dyfuzory, co umożliwia suszenie w dogodnej pozycji, a także może być niezwykle funkcjonalne w barach czy restauracjach, gdzie klienci mogą na przykład chcieć osuszyć włosy po przebytej ulewie. Dla osób, które chcą zaopatrzyć swoją łazienkę w elektryczną suszarkę, a nie chcą przy tym dokonywać żadnych zmian ani wbudowywać suszarki w ścianę, dostępne są przenośne urządzenia typu plug-in. Na potrzeby miejsc narażonych na ataki wandalizmu, na przykład łazienki na stadionach sportowych lub w przydrożnych barach, stworzono także linię suszarek o niezwykłej wytrzymałości. Do większości oferowanych na rynku modeli oferowana jest gwarancja, zazwyczaj nieco inna na czujnik, dyfuzor oraz mechanizm elektryczny, warto więc zwrócić uwagę na te elementy jeszcze w trakcie podejmowania decyzji.

140026633724a9749da5805100cef837c9fd8b17083535AirforceChrome